ATLAS DRZEW POLSKI - publikacja na podstawie niniejszej strony
ATLAS DRZEW POLSKI - wydanie 2
Ostatnia
modyfikacja:
2013-06-30

Galeria zdjęć - artystyczne - KAI

Licznik odwiedzin:

Galeria Użytkownika KAI

Dąb szypułkowy ok. 7 metrów obwodu niedaleko wsi Łęg Witoszyn (Nadleśnictwo Włocławek)

To ten Dąb szczególnie chętnie odwiedzam. Jego wiek powinien wynosić conajmniej 350 lat...Dąb szypułkowy ok. 7 metrów obwodu we wsi Bógpomóż Stary (Nadleśnictwo Dobrzejewice)

Wieś Bógpomóż Stary mimo bardzo niepozornego wyglądu zapomnianej leśnej wioski nad Wisłą jest bogata w jeszcze kilka starych drzew (choć nie tak starych jak to) i kilka innych ciekawych obiektów.Dąb szypułkowy ok. 5 m obwodu we wsi Bógpomóż Stary (Nadleśnictwo Dobrzejewice)Dąb szypułkowy ok. 5 metrów obwodu we wsi Chełmica Duża (Nadleśnictwo Włocławek)Dąb szypułkowy ponad 3 metry obwodu koło wsi Rachcin (Nadleśnictwo Włocławek)

To drzewo, choć nie jest tak stare jak pozostałe, to jednak wyróżnia się swoją regularną, pełną i bardzo bogatą koroną. Oglądając je od dołu imponuje bardziej niż nie jeden jego starszy rywal.Modrzew europejski (Nadleśnictwo Włocławek)Brzozy brodawkowate (Nadleśnictwo Włocławek)

Topole kanadyjskie

Drzewo po lewej stronie ma prawdopodobnie ponad 30m wysokości. Topola po prawej stronie jest nieco niższa, ale ma niezwykle długi - około 20m konar!

Topola czarna

Piękna, choć nieżywa już topola czarna o obwodzie pnia ponad 6m.

Sosna zwyczajna