Ostatnia
modyfikacja:
2018-10-12

ATLAS DRZEW POLSKI - poradnik przyrodnika

Licznik odwiedzin:

Miło mi poinformować, że w dniu 25 sierpnia 2017 r. została wydana książka ATLAS DRZEW POLSKI - Przewodnik przyrodnika. Mam przyjemność być autorem tekstu tego atlasu oraz dużej części zamieszczonych w nim zdjęć. Pozycja została wydana nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska pod numerem ISSN 978-83-8091-414-8. Wygodny, kieszonkowy format na 144 stronach prezentuje opisy ok. 70 gatunków drzew i krzewów najczęściej spotykanych w Polsce, wzbogacone m.in. przez niemal 300 fotografii oraz mapy rozmieszczenia poszczególnych gatunków w naszym kraju.

Głównym źródłem treści ATLASU DRZEW POLSKI jest niniejsza strona MojeDrzewa.PL. Można więc powiedzieć, że atlas ten stanowi swojego rodzaju materializację wirtualnego bytu, jakim jest w/w strona. Materializację rzecz jasna z konieczności bardzo okrojoną i skompresowaną, jednak starającą się (na ile skutecznie - ocenę pozostawiam Czytelnikom) w jak największym stopniu zachować wszystko to, co stanowi istotę pierwowzoru. Serdecznie zapraszam do lektury.

Książkę można nabyć m.in. w następujących miejscach:
- na stronie Fakt24.PL,
- w Empiku,
- w sklepie internetowym Literia.PL,
- w kioskach RUCHu

Z uwagi na nadspodziewanie dobre wyniki sprzedaży, rok po ukazaniu się na rynku pierwszego wydania atlasu, wydawnictwo zdecydowało się na publikację we wrześniu 2018 r. drugiego wydania. Poprawiono w nim drobne błędy i niedociągnięcia, dokonano aktualizacji niektórych informacji oraz zmieniono kolor okładki na lepiej nawiązujący do tematu, tj. zielony. W tym miejscu nie pozostaje mi nic innego jak tylko bardzo gorąco podziękować Czytelnikom za zainteresowanie atlasem i zachęcić do dalszej lektury.

ATLAS DRZEW POLSKI - wydanie 1 ATLAS DRZEW POLSKI - wydanie 2
ATLAS DRZEW POLSKI - Przewodnik przyrodnika
wydanie 1 (sierpień 2017 r.)
ATLAS DRZEW POLSKI - Przewodnik przyrodnika
wydanie 2 (wrzesień 2018 r.)